()

Yazı Yayınlama tarihi Antakya – Hatay by Furax – Sehpa Zigon

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet, milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir. Atatürk bu kavramı “Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.” sözü ile açıklar. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin cumhuriyeti ilan etmesi ile bugün ülkemizde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmen kurulduğu tarihtir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Bunun 101 pare top atışıyla kutlanması aynı gün meclis tarafından kararlaştırılmıştır. Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş günü olan 29 Ekim’i her yıl ülkece coşku içinde kutlamaya devam ediyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! 1

Furax Zigon Sehpa (Beraat Aksesuar) – Antakya Hatay

Tel: +90 (326) 221 1838

info@furax.com.tr
wwww.furax.com.tr

#cumhuriyetbayramı #29ekim #antakya #mustafakemalatatürk #türkiye #cumhuriyet #29ekimcumhuriyetbayramımızkutluolsun #turkey #yaşasıncumhuriyet #republicday #turkish #29ekim1923 #hatay #cumhuriyetbayramımızkutluolsun #türkiyecumhuriyeti #goodmorning #furax #beraataksesuar #zigon #sehpa

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Originally posted 2021-01-20 06:12:03.